Cvičíme se Soňou

Několik videonávodů, jak cvičit poslušnost pejska a prohloubit si svůj vztah naráz

Společně se Soňou Šabackou jsme si pro vás vytvořili několik videonávodů, jak s pejsky cvičit doma a zabavit je nejen v karanténové době .

 

A co o sobě sama Soňa říká?


"Kynologii dělám od roku 1987, záchranářský trénink od roku 1991. Od roku 2010 jsem provozovatelem psí školy Cituška, kde se zabýváme poslušností pro běžný život, přípravou na všestranné zkoušky, záchranařinou a pachovými pracemi. Mým životem prošlo zatím 7 psů, se kterými jsem splnila celkem 168 zkoušek z výkonu. Jako účastník Mistrovství MSKS v IPO 3 jsem závodila se dvěma psy – erdelem a boxerem. V záchranařině jsem dosáhla na účast na mistrovství světa záchranných psů IRO (splněný limit) a jsem držitelem atestu Ministerstva vnitra pro plošné vyhledání se dvěma psy. Téměř 25 let jsem pracovala jako výcvikář v záchranářské organizaci KZJ ČR, nyní jsem ve výcvikové komisi a jsem rozhodčí KZJ. Pracuji také v kynologické komisi Ministerstva vnitra jako zástupce naší organizace. Kynologie je pro mě v současné době práce, koníček a velké poslání."

 

 

 Lekce 1 - cvik sebekontroly

Dobývají se vaši pejsci do sevřené dlaně s pamlsky? Naučte pomocí návodu od Soni vaše pejsky brát si pamlsky z ruky na povel.

 

 lekce 2 - jak pejska odnaučit škemrat u jídla

Další lekce cvičení se Soňou je tu! Také máte doma pejska loudila? Koukněte, jak pejska odnaučit žadonit a ještě ho za to odměnit.

 

lekce 3 - jak pejska naučit oční kontakt

Máme tu další lekci z naší série výcvikových videí. Dnes se podívejte, jak naučit pejska, aby s Vámi navázal oční kontakt.

 

lekce 4 - sedni, lehni, vstaň - 1. část

Sedni, lehni, vstaň. Na první pohled banální povely ?, které ale vyžadují velké úsilí ? Jak pejsky ? tyto povely naučit a navíc je udržet v poloze, dokud je z ní neuvolníte? ? To vše se dozvíte v dnešní lekci cvičení se Soňou!? Dejte nám vědět, jak se Vám líbí a jak tyto polohy jdou vašim pejskům :)

 

lekce 5 - sedni, lehni, vstaň - 2. část

Dnes se se Soňou budeme věnovat zopakování a zdokonalení základních poloh při výcviku - sedni, lehni a vstaň :)

 

lekce 6 - dlouhodobé odložení

Máme tu další lekci z naší série výcvikových videí. Dnes se podívejte, jak naučit pejska, aby s Vámi navázal oční kontakt.

 

lekce 7 - couvání

Dnes vám společně se Soňou ukážeme, jak jednoduše pejska naučit couvat. Tento povel můžete pejska naučit jen tak pro zábavu nebo jako nezbytnou nustnost pro splnění zkoušek obedience

 

lekce 8 - sedni, lehni, vstaň - 3. část

Tentokrát nám Soňa vysvětlí, jak pejska zdokonalit v základních polohách sedni, lehni a vstaň a postupně jej připravit na ovladatelnost na dálku :).

 

lekce 8 - sedni, lehni, vstaň - 4. část

Další pokračování trénování poloh. Ptáte se proč se těmto cvikům tolik věnujeme? Jsou totiž základem všeho a téměř na každé zkoušce tyto povely pejsek musí splnit :). Dnes se zaměříme na méně častý cvik a to VSTAŇ.